O Metropolitalnym Kolegium Nauk Społecznych

O Metropolitalnym Kolegium Nauk Społecznych

Metropolitalne Kolegium Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu (MKNS) kształci kadry z różnych dziedzin życia gospodarczego i społecznego na najwyższym poziomie teoretycznym i praktycznym oraz przygotowuje ich do nowoczesnego stylu zarządzania i administrowania, zgodnie ze standardami europejskim i międzynarodowymi. Programy kształcenia oraz nasza specjalistyczna kadra wykładowców i praktyków zapewnia odpowiednie przygotowanie absolwentów do pełnienia ról menedżerów na średnich i wyższych szczeblach zarządzania. Aktualnie na Kolegium kształcimy studentów na dwóch kierunkach studiów: Zarządzanie (specjalność: Administracja i zarządzanie publiczne, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, Zarządzanie w sektorze TSL, Rachunkowość i usługi finansowe, Zarządzanie firmą i e-biznes, Menadżer projektu, Zarządzanie zdrowiem) oraz Pedagogika (specjalność: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Psychopedagogika, Kryminologia z Resocjalizacją, Integracja sensoryczna, Gerontologia i opieka nad osobami starszymi, Edukacja obronna i zarządzanie kryzysowe, Terapia zajęciowa). Kolegium prowadzi także kształcenie na studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach (m.in. Kadry i Płace, Administracja i zarządzanie finansami publicznymi, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy, Logistyka i Transport, Zarządzanie w Ochronie Zdrowia).
Kolegium WSG w Inowrocławiu kładzie także nacisk na współpracę z otoczeniem Uczelni. Intensywnie współpracujmy z lokalnym środowiskiem społeczno-gospodarczym w celu dopasowania oferty studiów do lokalnych potrzeb oraz kreowania szeroko rozumianego rozwoju. Kolegium jest też miejscem licznych wydarzeń i spotkań branżowych (konferencji, seminariów, szkoleń, warsztatów, spotkań eksperckich). W ramach Kolegium funkcjonuje także Centrum Usług Spolecznych,
Uniwersytet Dziecięcy i Szkoła Języków Obcych.

Co nas wyróżnia?

 • jesteśmy największą niepubliczną uczelnią w Polsce Północnej,
 • kładziemy szczególny nacisk na rozwój studenckiej przedsiębiorczości,
 • wysoka jakość kształcenia i ponadstandardowe warunki studiowania przekładają się na wysoką pozycję Uczelni w krajowych rankingach uczelni wyższych,
 • w ofercie posiadamy najlepsze obszary studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych, w tym także .... MBA!
 • prowadzimy intensywną współpracę z naszymi licznymi partnerami zagranicznymi,
 • intensywnie (w relacjach partnerskich) współpracujemy z lokalnym środowiskiem społeczno-gospodarczym w celu dopasowania oferty studiów do lokalnych potrzeb, ale przede wszystkim w celu kreowania szeroko rozumianego rozwoju

 

PRACOWNICY ADMINISTRACYJNI METROPOLITALNEGO KOLEGIUM NAUK SPOŁECZNYCH WSG W INOWROCŁAWIU

 

doc. inż. Agnieszka Walczak-Beszczyńska - Dziekan MKNS, Prorektor ds. Rozwoju i Filii

Absolwentka Wydziału Ekonomii, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Nauczyciel akademicki przedmiotów ekonomicznych, promotor ponad 200 prac licencjackich i magisterskich. Jest również autorką publikacji o charakterze naukowym. Menadżer kierunku studiów podyplomowych „zarządzanie turystyką i hotelarstwem”.

Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie zarządzania inwestycją i projektami. Na dorobek zawodowy składa się wieloletnie doświadczenie w zakresie samodzielnego prowadzenia projektów i wdrożeń systemów kształcenia m.in. w WSG w Bydgoszczy. Przewodnicząca Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Pasje: organizacja podróży szytych na miarę, czytanie książek (reportaże), zapewnienie szczęścia domowemu kotu. Wraz z mężem prowadzi blog z podróży http://leszekbeszczynski.blogspot.com

dr nauk ekonomicznych, politolog Grażyna Sipińska - Prodziekan MKNS, Zastępca Dyrektora Instytutu Ekonomii i Zarządzania WSG w Bydgoszczy

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Nottingham Trent University, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przez wiele lat menedżer związany z biznesem w kluczowych korporacjach bankowych i ubezpieczeniowych. Specjalista z zakresu zarządzania i ubezpieczeń. Autorka publikacji o charakterze naukowym.

Fascynują ją ludzie i książki, prowadzi fanpage, @dr Grazyna Sipinska, którego celem jest min rekomendacja  literatury ekonomicznej i biznesowej.

mgr Natalia Majewska - Koordynator MKNS, Asystent Dziekana

Pani Natalia posiada wykształcenie magisterskie ekonomiczne w obszarze gospodarowania zasobami ludzkimi oraz licencjackie z zarządzania w obszarze logistyki i ekonomiki transportu.

Jest absolwentką studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. Ukończyła kurs księgowości komputerowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w szczególności w obszarze Ekonomii Społecznej i działań związanych z organizacją form wsparcia dla beneficjentów i podmiotów III sektora oraz planowania ścieżki rozwoju kandydata.

Pani Natalia posiada zamiłowanie do wykonywania własnoręcznych dekoracji, w tym haft krzyżykowy. Bardzo lubi obcować z naturą leśną, a w okresie letnio-jesiennym jest częstym gościem w poszukiwaniu grzybów.  Przyjemność jej sprawia również praca przy kwiatach. W wolnej chwili lubi czytać książki fantastyczne.

mgr Weronika Wieloch - Starszy specjalista / Koordynator Centrum Koordynacji Opieki Medycznej, Koordynator ds. studiów podyplomowych i szkoleń, Opiekun Biblioteki MKNS

Pani Weronika posiada wykształcenie magisterskie ekonomiczne z zakresu rachunkowości i controllingu w finansach oraz licencjackie w obszarze finanse i rachunkowość. Jest absolwentką studiów podyplomowych oraz szkoleń kierunku kadry i płace. Dodatkowo ukończyła ona szkolenie z zakresu zarządzania sieciami współpracy, a także wiele innych.

Pani Weronika prywatnie lubi spędzać czas ze znajomymi i najbliższymi. Jest fanką piłki nożnej oraz różnych sportów walki, natomiast w wolnym czasie lubi czytać książki. Uwielbia podróżować i odkrywać nowe miejsca.

 

Patrycja Kowalska - Specjalista / Opiekun Uniwersytetu Dziecięcego oraz Inowrocławskiej Szkoły Języków Obcych - urlop macierzyński

Pani Patrycja ukończyła Technikum Ekonomiczne w Inowrocławiu na kierunku technik ekonomista, aktualnie jest studentką pierwszego stopnia na kierunku Zarządzanie obszar Administracja i Zarządzanie Publiczne.

Pani Patrycja pasjonuje się śpiewaniem, muzyką oraz czytaniem książek, w szczególności z kategorii thriller oraz kryminał. Lubi zdrowo gotować oraz trenuje trzy razy w tygodniu ale są takie dni, gdy przegrywa nierówną walkę z pysznymi burgerami oraz pizzą.

 

Oliwia Orczyk – Pracownik biurowo-administracyjny / Opiekun Uniwersytetu Dziecięcego oraz Inowrocławskiej Szkoły Języków Obcych, Menadżer Inkubatora Przedsiębiorczości ideaLAB w Inowrocławiu

Pani Oliwia jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kierunku pedagogika w obszarze doradztwa zawodowego i personalnego. Przez ostatnie 7 lat uczyła się w Państwowej Szkole Baletowej i występowała na deskach poznańskiego teatru.

Pani Oliwia kocha pracę z ludźmi przede wszystkim poprzez prowadzenie zajęć z języka angielskiego oraz nauki tańca w tym zajęć ruchowych dla dzieci i dorosłych w centrach edukacyjnych i szkołach tańca w Inowrocławiu i okolicach. Jej największym marzeniem jest otworzyć własne centrum edukacyjne dla dzieci w formie nauki poprzez zabawę oraz zajęcia sensoryczno-językowe.

mgr Waldemar Andrzejewski - Specjalista ds. wdrażania projektów

 

 

 

 

 

 

 

Obsługa Administracyjna:

   Anna Łapińska

 

 

 

 

 

 

 

   Maria Czyż

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Giera

Aktualności

KONTAKT

Metropolitalne Kolegium Nauk Społecznych
Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
ul. Poznańska 43-45
88-100 Inowrocław

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

 • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
 • LOGON SA
 • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
 • BZWBK
 • Mobica
 • PIT
 • Sunrise System
 • Pracuj.pl
 • Rewital
 • Eurodesk
© 2021 Wyższa Szkoła Gospodarki