Infrastruktura Dydaktyczna

Infrastruktura Dydaktyczna

Siedziba Metropolitalnego Kolegium Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu mieści się w neogotyckim budynku wybudowanym w 1896 r., zlokalizowanym przy ulicy Poznańskiej 43-45, w XIX-wiecznej części miasta na obrzeżach jego centrum (5 minut pieszo do Rynku), na działce o powierzchni ponad 0,5 ha, a jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 1460 m2.

Położenie przy ulicy Poznańskiej - jednej z głównych "przelotowych" ulic Inowrocławia - zapewnia dobrą dostępność komunikacyjną. Teren budynku jest ogrodzony i w pełni zabezpieczony. Na jego tyłach znajduje się strzeżony parking na ponad 50 samochodów. Tereny zielone zaprojektowano w stylu ogrodu botanicznego z funkcjami rekreacyjnymi i wypoczynkowymi, na wzór kampusu głównego WSG w Bydgoszczy.

Obiekt będący własnością prywatną, został użyczony uczelni na podstawie wieloletniej  umowy (12 lat), przez właściciela P. Adama Brzuszkiewicza, z przeznaczeniem na cele edukacyjne. W 2006 r. został gruntownie odremontowany i zmodernizowany łącznie z zagospodarowaniem terenu.

Metropolitalne Kolegium Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu dysponuje dziesięcioma salami dydaktycznymi, aulą oraz dwoma pracowniami komputerowymi. Na terenie całego budynku zapewniono dostęp do sieci Internet za pośrednictwem łączą synchronicznego 20 Mbps. Infrastruktura sieciowa oparta jest na urządzeniach CISCO, a sposób konfiguracji zapewnia obsługę lokalną i zdalną przez zespół działu IT w Bydgoszczy.

Wszystkie sale dydaktyczne wyposażone są w rzutniki multimedialne wraz z instalacją zapewniającą przyłączenie komputera lub innego źródła sygnału video. We wszystkich pomieszczeniach dostępne są stałe lub mobilne ekrany oraz tablice suchościeralne.

Aula Kolegium została wyposażona w komputer stacjonarny (Intel 2,4 GHz / 4GB RAM / 500BG HDD / DVD) z dostępem do Internetu, system nagłaśniający zapewniający obsługę urządzeń mobilnych (laptop, tablet, smartphone, itp), mikrofon bezprzewodowy, rzutnik multimedialny wraz z ekranem, kamerę PC. Komputer został wyposażony w system operacyjny WIN7 wraz z pakietem biurowym MS Office 2010 Pro, programem antywirusowym ESET, Adobe, Skype for business.

Pracownie komputerowe to dwa pomieszczenia wyposażone w 15 i 19 stanowisk PC Intel Core I3-2010/4GB/500GB/DVD-RW/SD, monitory LCD oraz system operacyjny Windows 7/10 i oprogramowanie antywirusowe ESET. W pracowniach zainstalowano rzutniki multimedialne i skanery Mustec. Oprogramowanie biurowe i specjalistyczne obejmuje  pakiety i narzędzia oparte na licencjach GNU/GPL, freeware i shareware: MS Office 2010 Professional; MS Works; Open Office, MS SQL Server 2008, Bizagi Modeler, Project Libre, Gretl, IBM SPSS Statistic; PS Imago, Insert GT, Płatnik, Rachmistrz, Symfonia, Comarch Optima

Kolegium dysponuje wyposażeniem mobilnym wykorzystywanym podczas zajęć zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem przez pracowników dydaktycznych. Do dyspozycji pracowników pozostają: flipcharty, ekrany multimedialne, rzutniki pisma, rzutniki multimedialne, zestawy nagłośnieniowe wraz z mikrofonami, laptopy (intel 2,4GHz/4GB RAM/ 250GB HDD/DVD-RW) wyposażone w OS Win 7, Office 2010, ESET oraz oprogramowanie wymienione powyżej, instalowane zgodnie z zapotrzebowaniem prowadzących zajęcia.

Studenci mogą korzystać z zaplecza socjalnego w postaci Klubu Studenckiego.

 

KONTAKT

Metropolitalne Kolegium Nauk Społecznych
Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
ul. Poznańska 43-45
88-100 Inowrocław

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje

PARTNERZY WSPÓLNIE TWORZYMY JAKOŚĆ

  • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
  • LOGON SA
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding
  • BZWBK
  • Mobica
  • PIT
  • Sunrise System
  • Pracuj.pl
  • Rewital
  • Eurodesk
© 2021 Wyższa Szkoła Gospodarki